Nakupování

Bílý čaj aneb přírodní zázrak z Číny


Řeč je o bílém čaji. Že jste o něm ještě v životě neslyšeli? Nezoufejte. Společně si dnes rozebereme účinky na lidské zdraví, místa výskytu, a také se dozvíte jeho přibližnou cenu. Pojďme tedy rovnou přejít k již zmiňovaným účinkům. Jako první, pro spousty lidí, je dobrou zprávou, že v něm je kofein. Bude tedy skvělou volbou například na snídani, či v průběhu dne, když pocítíte únavu. Nutno však zmínit, že obsahuje méně kofeinu, oproti například čaji zeleném, nebo černém. Přesto se však při správné životosprávě a dostatečném pohybu může stát dobrým pomocníkem při shazovaní přebytečných kilogramů.

čaj ve sklenici

Jeho další blahodárný účinek jsou například snižování cholesterolu v krvi, je nápomocný při léčbě cukrovky, či vysokém tlaku. Působí také velmi pozitivně před vznikem zubního kamene. Je také velmi bohatý na antioxidanty. Rovněž působí na lidský organismus protizánětlivě. Pro začátek bychom řekli, že pozitivů je celá řada, a díky nižšímu obsahu kofeinu je bílý čaj https://darka-shop.cz/katalog/kvalitni-cerstve-sypane-caje/kvalitni-vyberove-sypane-bile-caje vhodný i pro teenagery (samozřejmě v rozumném množství). Dospělý člověk tak může v poklidu vypít 2-3 šálky za den, opatrně však na jeho konzumaci před spaním-obsažený kofein může narušit klidný spánek.

žena pije čaj

A jak je to s jeho výskytem? Nachází se zejména na jihu a jihovýchodní části Číny. Jeho růst je omezený, oproti jiným čajům, proto i jeho cena bývá vyšší. Za 100 g pravého sypaného čaje zaplatíte okolo 200 Kč. Jak je to s jeho přípravou? Jelikož se jedná o sypaný čaj, jsou vhodné například konvičky se sítkem, či hrnečky obsahující nádobku pro nasypání čaje, který by se měl nechat louhovat přibližně 2-3 minuty, zalitý teplotou 90 stupňů. Ideálně přikrytý víčkem, pokud nemáte, stačí přiklopit talířkem. Věříme, že Vás jistě okouzlí jeho chuť i nezaměnitelná vůně. Neváhejte a navštivte naše webové stránky. Objednejte si náš skvělý bílý čaj se zaručenou kvalitou.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Bílý čaj aneb přírodní zázrak z Číny