Firmy

Proč tolik záleží na fotografiích nemovitostí od profesionála


V současné době je stále velký zájem veřejnosti o fotografování na kinofilm. Digitální fotografie sice převažuje, ale to neznamená, že zcela vytlačila analogovou technologii. Její výhody jsou srovnatelné se čtením knih, je totiž velký rozdíl držet v ruce knihu papírovou, nebo ji číst v elektronické podobě, svou roli tu totiž hraje hmat, neboť obracení papírových stránek mimo jiné uklidňuje mysl. Každá fotka zachycená na kinofilmu v podobě negativu přináší větší uspokojení, protože je tu ve hmotné realitě zobrazena vaše práce, vaše snaha o dokonalé zachycení situace v daném okamžiku.

Další výhodou fotografování na kinofilm je, že se musíte soustředit na kvalitu, a nemůžete si dovolit plýtvat nicneříkajícími fotkami.

fotografie zámku

Dokázat fotografovat tak, aby vaše snímky považovali pracovníci ve fotolabu za krásné a povedené, ale není jen tak. Musíte zvládnout jak základy po technické stránce, tedy zejména kombinaci hodnot ISO, clony a času, ale také hru světla a stínu a fotografickou kompozici. Velice záleží na tom, jak se k snímku postavíte, z jakého úhlu, a co na něm zaberete. Jinými slovy, kupříkladu fotografie modelky v plavkách mohou být vysloveně atraktivní a sexy, anebo nudné, a všechny „na jedno brdo“.

interiér bytu

Takové je to i s profesionálními fotografiemi nemovitosti. Jestliže chcete, aby váš dům, chata, byt, garáž a další objekty byly dobře prodejné, a byl o ně mezi zákazníky zájem, musíte jim nabídnout snímky na odpovídající úrovni. Každý z nich musí oslovit již na první pohled, svým způsobem je to umělecké dílo, tedy cosi podobného, jako když rozdáte lidem barvy a malířské plátno a někteří vytvoří mazanici, zatímco jiní překrásnou malbu hodnou vystavení v galerii. A čím poutavější fotografie nemovitosti máte před sebou, ať už se jedná o interiér nebo venkovní prostředí, tím větší šance na úspěch mezi realitními makléři a jejich zákazníky.

Výhodou profesionálních fotografů je to, že ovládají techniku a mají cit a dobrou intuici, umí zaměřit objektiv tak, aby výsledek byl na úrovni, a mnohdy vnímají ve svém okolí skvělé náměty na fotografie, které mnozí přehlížejí a ignorují.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Proč tolik záleží na fotografiích nemovitostí od profesionála