Firmy

Nejčastější chyby při úniku vody v domácnosti


Zmatené hledání kontaktu na instalatéry – kontakt na instalatérský havarijní servis se vyplatí mít již předem, ještě v době, kdy je relativní klid a žádná událost havarijního charakteru se dosud nestala. Může se vám například ucpat odpad na toaletě a pak tu může rozhodovat každý minuta. Vyhledejte kontakt na instalatéry včas a uložte si jej nejen do mobilu, ale i někam na papír, kdyby vám mobil vypověděl službu a museli jste volat od někoho jiného, například od sousedů.

instalatér při práci

Zbrklá likvidace následků škod – při příchodu domů, kdy se na vás usmívá na zdi mokrý flek, a všimnete si, že voda protéká až na podlahu, mnozí lidé zazmatkují a chtějí urychleně začít likvidovat následky škod, které voda způsobila na koberci, na nábytku, na plovoucí podlaze a dalších předmětech. Toto je ale velká chyba, zvláště pokud se vyzují z bot a našlapují po mokrém povrchu naboso. Voda totiž může mezitím proniknout do elektroinstalace a stát se spolehlivým zabijákem. První, co udělejte – ihned vypněte hlavní jistič přívodu elektřiny, a teprve pak si můžete užít bosými chodidly čvachtající rybníček.

uzávěr vody

Hledání místa úniku svépomocí – je sice hezké, že se snažíte řešení havarijní situace urychlit, ale amatéři způsobí někdy víc škody, než užitku. Kupříkladu se pustí do likvidace havárie vyhledáváním místa úniku vody postupným odstraňováním omítky. Toto se provádělo dříve, před třiceti, čtyřiceti lety, a vizuální metoda byla jedinou spolehlivou, kdy jste mohli najít závadu v potrubí či armaturách vedených ve zdivu, ale dnes se na to jde jinak. Instalatéři používají v současné době buď technologii poslechových tyčí Hykron, anebo sází na lehký formovací plyn s obsahem vodíku, který je naprosto spolehlivý, a odhalí i velmi drobné skuliny, kudy voda uniká. Vyhledávání úniku vody se dnes zkrátka provádí bez nutnosti bourat omítku a vytvářet v bytech další demoliční práce.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nejčastější chyby při úniku vody v domácnosti