Nakupování

Když už ho nechcete


V dnešní době patří nákup auta k nákladnějším položkám, a proto tolik lidí jezdí stále starým autem. Když se rozhlédnete po silnicích, uvidíte, že opravdu se věkový průměr českých vozidel blíží k dvaceti letům. Důvod je prostý – finance. Poslední roky zdražuje úplně všechno, a tak není divu, že lidé odkládají právě nákupy drahých věcí. Nejlevnější nové auto stojí zhruba půl milionu korun, což je opravdu velice vysoká částka. Proto lidé raději nová auta příliš nekupují, jelikož zdražily i ojetiny. A tak mají několik možností:

klíč k autu

  1. Celé roky šetři a šetřit
  2. Vzít si auto na splátky
  3. Vzít si leasing

Leasing byl dříve k dispozici jen podnikatelům, ale nyní ho můžete využívat i jako fyzická nepodnikající osoba. Leasing je zjednodušeně řečeno pronájem auta. Leasingová společnost pro sebe nakupuje různá vozidla, která potom za měsíční nájemné dává k dispozici klientům, kteří s autem jezdí podle smluvních podmínek. Většinou jde o smlouvu uzavřenou na dva až tři roky, a po celou dobu má klient auto u sebe. Neměl by s ním jezdit nikdo jiný než ten kdo je ve smlouvě. Každý měsíc tak klient platí za to, že má auto k dispozici. Platí si jen pohonné hmoty, všechno ostatní je většinou zahrnuto v ceně za nájem. Po skončení smlouvy se auto jednoduše vrátí a můžete si vzít další. A pokud nechcete, je vše vyřešeno.

podpis smlouvy

Auto z leasingu si můžete odkoupit do svého vlastnictví, ale tuto možnost využívá jen málo lidí. Pokud byste si to potom rozmysleli, můžete využít zpětný leasing, což znamená, že si leasingová společnost auto odkoupí zase zpět. Leasing je pro mnoho lidí ideální, protože si nemusí auto kupovat, ale mají ho k dispozici. Nic nemusí řešit, jen jezdí a čerpají palivo. Leasing je atraktivní zejména pro mladší ročníky, protože mladí lidé chtějí mít lepší auta, a to klidně i každý rok. A k tomu jim pomůže právě leasing.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Když už ho nechcete