Nakupování

Braňte se nepřirozené ztrátě testosteronu


Ptáte se sami sebe, proč se vytrácí z mužského těla testosteron již po třicítce, a proč muži stárnou mnohem rychleji, než je přirozené? Mohou za to některé zásadní vlivy, které se spojují v jeden společný kořen, a tím je nepříznivý, stresující životní styl. Jestliže očekáváte, že vám pomohou pilulky z lékáren, pak vás musíme zklamat, protože to, co zabírá nejvíc, je vlastní vědomí a uvědomění, znalost situace a přehled. Musíte se k němu dopracovat sami.

list Ženšenu

Začít byste mohli ale u toho nejjednoduššího, a sice u změny stravy. V první řadě z vašeho života vyřaďte bílé pečivo, rafinovaný cukr, alkohol, cigarety a pokud možno i kofein. Zaměřte se na celozrnné obiloviny, luštěniny, kvalitní rostlinné oleje lisované za studena, ořechy a semínka a vhodné potravinové doplňky, například tablety na testosteron, hořčík, Spirulinu, Chlorellu nebo zelený ječmen. Dopřejte si pravidelný a dlouhý spánek a hlavně odstraňte ze života většinu stresových vlivů.

květ Ženšenu

A právě to je mnohdy problém, protože lidé si stres vyvolávají sami někdy i z neznalosti. Ke stresu například přispívá nadměrný hluk, smog, automobilový provoz, průmyslové znečištění a také shon a spěch v souvislosti se zaměstnáním. Chápeme, že se to dobře radí, ale nejlepší ze všeho je vysadit, zmírnit životní tempo, pobývat častěji v přírodě a udržovat mezilidské vztahy s opravdovými přáteli, nikoli jen vztahy povrchní, které vám berou energii.

Proti stresu také výrazně pomáhají adaptogenní bylinky. Udržují stresové hormony pod pokličkou, podporují tvorbu testosteronu a napomáhají zvládat každodenní obtížné situace. Ovšem adaptogeny jsou pouze podpůrní pomocníci, musíte se spolehnout hlavně na své vlastní síly a nejprve redukovat stres a zlepšit životní styl, bez toho vám tyto bylinky příliš nepomohou. Je ale známo, že jakmile se pustíte do práce na sobě, začnou se věci měnit k lepšímu, takto to spolehlivě funguje u každého, protože vždy přichází zpětná vazba.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Braňte se nepřirozené ztrátě testosteronu